Шкільні події

Що таке DSD-диплом?

Оцените материал
(6 голосов)

Отримання Німецького мовного диплому (DSD) у рамках програми Центрального управління шкіл за кордоном (ZfA)

Logo ZfA | © ZfAZfA в тісному узгодженні з Федеральним міністерством закордонних справ у рамках ініціативи - «Школа - партнер майбутнього» надає підтримку 140 німецьким школам за кордоном, а також 870 національним школам, в яких можна отримати Диплом німецької мови (DSD)

Диплом німецької мови (DSD) учні зарубіжних країн можуть отримати в двох ступенях для підтвердження наявності знань німецької мови.

Щабель I (відповідає рівню B1 Загальноєвропейської класифікації рівнів володіння іноземною мовою - GeR) є підтвердженням наявності знань німецької мови в обсязі, необхідному для прийняття в коледж.

Тест на диплом ступені II здають в старших класах середніх шкіл. Він відповідає рівню B2 / C1 по класифікації GeR і зізнається, відповідно до рішення Постійної конференції міністрів культури, як підтвердження наявності знань німецької мови, необхідних для навчання у вузах у Федеративній Республіці Німеччина.

Екзаменаційне завдання розробляються Центральним управлінням шкіл за кордоном (ZfA) в Кельні, а за проведення іспитів відповідають вчителі німецької мови на місцях.

У Україні існує більше 20 шкіл, в які ведеться підготовка до DSD-іспиту.

Наша школа вже декілька років поспіль співпрацює з ZfA, наші старшокласники успішно складають іспити рівня В1, В2/С1.
А цього року директор О. Полторацький під час перебування у Німеччині на конференції директорів українських DSD-шкіл отримав сертифікати  ZfA, які підтверджують DSD-статус нашої школи та дають право учням складати мовний іспит на всі рівні - В1, В2/ С1 на базі нашої школи.

Програма передбачає роботу над лексикою та граматикою, а також опанування методів роботи з текстом та викладання його змісту; тренуються письмові й усні навички аргументування "за" і "проти", збору та реферування інформації за конкретною темою; проводиться підготовка вчителя-методиста для викладання курсу.

Основне завдання Центрального відомства з питань освіти за кордоном полягає в підтримці відібраних українських шкіл із поглибленим вивченням німецької мови, які готують своїх учнів до складання іспиту для отримання Німецького мовного диплому ІІ (мовний рівень В2/С1 згідно Загальноєвропейських рекомендацій із мовної освіти) німецької Ради міністрів культури.

Мовний диплом дає право на звільнення від іспиту під час вступу до університетів Німеччини, а для роботодавців є свідоцтвом про відмінні знання німецької мови та звільняє від необхідності відвідувати мовні курси. Складений іспит уважається підтвердженням знань із німецької мови, необхідних для навчання у вищих навчальних закладах Німеччини.

Іспит для отримання Німецького мовного диплому вимагає досить високих знань із німецької мови та значно перевищує рівень випускників наших загальноосвітніх закладів.  Іспит складається з письмової та усної частин. Письмова чистина вимагає володіння навичками аудіювання та творчого письма, розуміння прочитаного через складання тестів. Усна частина передбачає вміння вести діалог і монолог на високому рівні, як з підготовкою так і без неї.

Для того, щоби школи мали можливість успішно готувати своїх учнів до цього іспиту, необхідне інтенсивне консультування та підтримка з німецької сторони.

У рамках даної програми важливим аспектом є надання закладу статусу DSD-школи, це передбачає підвищення кваліфікації українських учителів німецької мови, виділенням стипендії на відвідування занять і навчання у ВНЗ Німеччини, підтримка шкіл навчальними та методичними матеріалами, а також залучення до викладання вчителів із Німеччини та зрештою прийняттям іспитів на Німецького мовного диплому ІІ.

Безпосередньо працюють у даному проекті заступник директора школи зі спеціалізації, вчитель німецької мови Миронченко Марина Миколаївна та вчителі німецької мови Чорна Віта Валеріївна, Співакова Наталія Володимирівна, Жуковська Катерина Валентинівна, які проходили курси підвищення кваліфікації в Німеччині і в Україні та співпрацюють з німецькими колегами. Вони мають сертифікати вчителів на викладання Шпрахдиплому.

 

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

ЗНО та ДПА