Шкільні події

 Свято української мови

 

 

"Справжня розкіш – це розкіш людського спілкування ", - Антуан де Сент – Екзюпері.

 

 

19 листопада 2014 року у неформальному вигляді шкільної вечірки проведено свято, приурочене до Дня української писемності та мови.
Лейтмотивом заходу стала фраза: «Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, - у нашому серці, і починається вона з кожного з нас»

 Українська мова - це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського, українською спілкуємось у повсякденні, співаємо пісень, навчаємось і розважаємось... Українська то життя наше - саме тому було вирішено перервати традицію  урочисто-формалізованих заходів та провести шкільну вечірку. Але не просту - а україномовну вечірку!

Мелодійна, ніжна, солов'їна - не вистачить слів, щоб описати нашу українську мову, яка є державною мовою України та рідною мовою українців, які проживають за межами нашої держави: у Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

Сьогодні, в такий нелегкий для України час, свято української писемності та мови гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови - це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою - сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

З великою насолодою присутні прослухали майстерно виконані учнями, вчителями та навіть директором школи твори українських поетів, пісьменників та музичні твори, які прославляють нашу державу та чарівну, квітучу українську мову...


Тож давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову. Адже як сказав великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко: «Мова - душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб».

А організували та провели свято учні школи під керівництвом вчителя української мови та літератури Ковальчук Лариси Василівни.

На дійство було запрошено групу "..." , хлопці привітали присутніх з святом словами: «кращої мови, аніж українська, у світі немає» та виконали декілька своїх композицій, викликавши щире задоволення присутніх.

До речі, більшість школярів на захід прийшла в українському вбранні, що надало заходу врочистості й гармонійності…

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube

ЗНО та ДПА