Шкільні події

Учні 11-Б класу відвідали Музей грошей Національного банку України.

Під час екскурсії школярі оглянули 4000 експонатів із 13000 одиниць загального фонду музею, дізнались про історію грошового обігу на території України з давних часів й до сьогодення. Побачили монети зі всього світу - славнозвісні черепашки каурі та монети давньої Греції, примітивні форми грошей, античні, середньовічні монети, гроші Російської імперії, банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду і сучасної незалежної України.

Крім того, в Музеї грошей можна побачити іноземну валюту, що в різний час була в обігу на українських територіях. У тому числі дирхеми Арабського халіфату, з яких часто виготовляли намиста, і монети Візантійської імперії . Є тут і раритетні ювілейні видання монет, присвячені видатним особистостям та приурочені до важливих подій, пам'ятників української історії. На даний момент у всьому світі можна нарахувати близько 180 різних видів грошей. Музей пишається колекцією іноземних валют з 85 - ти країн світу, в тому числі з Китаю, Канади, Іспанії, Швеції, Швейцарії.

Учні навіть мали можливість уявити себе монетарями, що власноруч карбують монети.


Також школярі завітали до самого Національного банку України, де мали можливість уявити себе урядовцями, поважними фінансистами і поміркувати про фінанси країни :-). Учні дізналися, що найдорожча валюта до гривні — кувейтський динар. Станом на 1 вересня за одну таку одиницю потрібно віддати 86.559523грн. Найдорожчою валютою Європи і фактично всього світу є купюра Великобританії. Це обумовлено тим, що кувейтський динар досить обмежена валюта і знаходиться в обігу тільки в арабських країнах. В цей час фунт на офіційному рівні приймається у багатьох країнах Європи. Вона коштує дорожче євро і долара через те, що в той час, коли Європу і Америку охоплювала фінансова криза, Великобританія була досить перспективним місцем для вкладення капіталу.

Екскурсія носила пізнавальний характер, що висвітлювався через призму наочного огляду «грошових» експонатів, інформації про історію виникнення та використання грошей, їх роль у фінансовій системі різних країн та у повсякденному житті пересічного громадянина, набуті під час екскурсії знання мають і практичний характер - діти дорослішають і вчаться дорослому ставленню до грошей.

 

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube