Шкільні події

Кожний українець знає ім’я Михайла Грушевського.Дехто — знайомий з його працями. Більшість уявляєйого державотворцем, і мало хто як людину,люблячого чоловіка і ніжного турботливого батька.

Ось і нам пощастило побувати в гостинній оселіакадеміка, поринути в його наукову “лабораторію”,світ уподобань, відчути неповторну ауру великоїдружньої родини.

Меморіальний музей українського історика та політичного діяча Михайла Грушевського, розташований у меморіальному будинку родини Грушевських міста Києва. На двох поверхах будівлі представлено меморіальну та історичну частини експозиції.

Затишна садиба на Паньківській 9, як і понад сто років тому, зачарує кожного, хто сюди завітає. Єдиний експонат — Дім Грушевських — з якого починалася історія музею у 1992 р., залишається найціннішим надбанням і сьогодні, а голос його пам’яті — унікальним ключем до осмислення місії та концепції відродженої історичної пам’ятки.

У музеї зберігається понад 20 тисяч одиниць музейних предметів — різноманітних реліквій Михайла Грушевського та його родини, пов‘язаних зі Львовом: фотокартки, документи, книги, особисті речі. Будинок та територія площею 0,38 га, огороджена автентичною брамою.

У музеї діє шість експозиційних залів. У експозиції подано характеристику практично всіх періодів життя і праці Михайла Грушевського, проте особливий наголос ставиться на висвітленні львівського періоду життя вченого

Експозиція музею розгорнута з листопада 2006 р. в меморіальному будинку, який 1908 р. придбав Михайло Грушевський з дружиною, братом та сестрою. Садиба, що розкинулась в історичній Паньківщині, в серці знаного “латинського кварталу”, була освячена й українським міфом. Набуту маєтність замикали вулиці Паньківська, Микільсько-Ботанічна й Тарасівська. Про їхні назви побутувала легенда, мовляв походять вони від імен кирило-мефодіївців — Пантелеймона Куліша, Миколи Костомарова й Тараса Шевченка. Офіційно не підтверджений, цей популярний міф надавав садибі особливого національного колориту.

У будинку відтворено або відреставровано внутрішнє оздоблення: декоративні елементи інтер'єрів, печі, сходи з оригінальним декором, віконна фурнітура початку ХХ ст. Всі ці деталі збереглися завдяки тому, що на Паньківській, 9 від початку спорудження будинку і до створення музею в кінці ХХ століття не було жодного не те, що капітального, але й будь-якого серйозного ремонту.

Робочий кабінет є унікальною музейною реконструкцією, яку вдалося здійснити завдяки знімкам кінця 1929 р., що зафіксували кожний куточок домашньої робітні історика. Справжнім скарбом вченого була бібліотека (понад 4 тисячі книг) ― вже третя за його життя книгозбірня. Томи фундаментальних праць історика, періодичні видання, книжки-подарунки з дарчими, раритетні примірники з відомими чорнильними штампами “Михайло Грушевський.

Емоційною домінантою меморіальної експозиції стала кімната доньки — «зірки першої величини» історичної школи Грушевського. Представлені два раритети — фотопортрет історика, подарований йому учнями в день 60-ліття та живописний портрет Катерини Грушевської пензля Івана Труша. Ці експонати створюють віртуальний діалог найрідніших душ і рівноправних колег: батька і доньки, учителя й учениці, які пліч о пліч творили велику національну науку — майбутнє України.

 

 

 

 

Учні отримали цікаву, змістовну та

 пізнавальну екскурсію.

Отримали величезне задоволення, поринувши в атмосферу, ауру родини Грушевських!!!

Музей як дорогоцінна скринька історії Великого Грушевського і наукових працівників, що так з любов’ю зустрічають відвідувачів,

 «неначе в рідній хаті».

Facebook

Twitter

Google Plus

YouTube